• WSZYSTKO
  • Zadzwoń do nas
    • Brak produktów w koszyku.
  • WSZYSTKO

novotechnik

Oferta

Novotechnik jest przedsiębiorstwem elektrotechnicznym z siedzibą w Ostfildern-Ruit (Badenia Wirtembergia), która specjalizuje się w produkcji czujników potencjometrycznych, przetworników i urządzeń bezdotykowych do pomiaru odległości kąta. W urządzeniach tych firma stosuje wiele różnych zasad fizycznych, np. magnetyczne, magnetostrykcyjne lub indukcyjne.

Niemiecka firma zasłynęła w latach 50. wprowadzeniem do ogólnego sektora inżynierii maszyn potencjometru. Od tego czasu Novotechnik opracował technologię stosowaną w przetwornikach położenia oraz potencjometrach obrotowych i liniowych, które wyznaczają standardy dzięki wyjątkowym parametrom pracy. Obecnie firma opracowała nowe technologie, które podnoszą standardy, wnosząc nowy poziom niezawodności i liniowości aplikacji bezdotykowych.

W ofercie Novotechnik znajdują się ponadto: densory liniowe, obrotowe, wyświetlacze i wskaźniki sygnalizacji, przewodniki wyboru aplikacji, kable, złączki, sprzęgła wału, mufy, złącza kulowe czy głowice rolkowe.